De Groenmarktkerk is de gebruikelijke aanduiding voor de Sint-Antoniuskerk aan de Nieuwe Groenmarkt te Haarlem. Het is de op één na oudste thans nog rooms-katholieke kerk van Haarlem. De kerk werd gebouwd in 1843 en 1844. Patroon van de kerk is de heilige Antonius van Padua. De kerk werd ontworpen door de Vlaamse architect Tieleman Franciscus Suys, die ook de Mozes en Aäronkerk (eveneens gewijd aan de heilige Antonius) in Amsterdam bouwde. De stijl is neo-classicistisch met een barokke inslag. Ieder jaar vindt in november de Nationale Hannie Schaft-herdenking plaats in de Groenmarktkerk.

Adres Groenmarktkerk: Nieuwe Groenmarkt 112, 2011 TW  HAARLEM, http://www.groenmarktkerk.nl/

One Thought to “Sint Antonius- of Groenmarktkerk Haarlem”

 1. bernadette meertens

  Beste fotograaf/fotografe, wat een mooie foto’s van onze kerk St Antonius van Padua in Haarlem! wij zijn benieuwd naar de naam van de maker!
  Is het mogelijk om de foto’s te gebruiken voor onze eigen website?
  We zouden graag hierover contact hebben.

  met vriendelijke groet, Bernadette Meertens
  06 514 93 645

Leave a Comment